Karboksyterapia

Karboksyterapia - Viola studioKarboskyterapia efekt oczy - Viola studio

Karboskyterapia efekt dekolt - Viola studio

Karboksyterapia - przełom w kosmetologii estetycznej

Terapia dwutlenkiem węgla ("cudownym gazem") jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, wypadaniem włosów, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia Concerto, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Działanie zabiegu:

Czysty dwutlenek węgla jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołując silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksyterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

Czy dwutlenek węgla w karboksyterapii jest szkodliwy?

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za "ekologiczny", terapeutyczny czynnik. Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym, dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.

Jak długo trwa kuracja?

Zazwyczaj seria obejmuje 6-10 zabiegów. W zależności od wskazań zabiegi wykonuje się co 1-2 tygodnie. Jeden zabieg trwa od 10 do 60 minut.

Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych:

- najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
- alternatywa dla liposukcji
- minimalizowanie rozstępów (60-80%)
- usuwanie zmarszczek
- przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy i ciała
- redukcja worków i cieni pod oczami
- redukcja podwójnego podbródka
- wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie utracie włosów
- zwiększanie grubości skóry

REWITALIZACJA OKOLIC OCZU

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz działanie lipolityczne (redukujące tkankę tłuszczową).

Wskazania:
- Worki i cienie okolic oczu
- Zmarszczki statyczne okolic oczu
- Poduszeczki tłuszczowe okolic oczu

REWITALIZACJA SKÓRY TWARZY, SZYI, DEKOLTU I DŁONI

Głównym celem karboksyterapii okolic twarzy, szyi, dekoltu i dłoni jest spowodowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.

LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu "skórki pomarańczowej". Karboksyterapia otłuszczeń i cellulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

ROZSTĘPY

Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami występującymi najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny przyrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Terapia dwutlenkiem węgla jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Oznacza to sprawniejszą pigmentację skóry, co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływa na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczną poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie "zagęszcza" i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

BLIZNY

Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną, w czasie której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna "dojrzewa", trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić tak, aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i laktacja
- ciężka niewydolność nerek
- ciężka niewydolność płuc
- ciężka niewydolność serca
- terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Ceny już do 100zł! Przejdź do cennikaGaleria

Gabinet kosmetyczny we Włocławku Gabinet kosmetyczny Kaliska Włocławek Gabinet kosmetyczny Osiedle Południe Włocławek Gabinet kosmetyczny Gdańsk Gabinet kosmetyczny w Gdańsku na Przymorzu Gabinet kosmetyczny Cztery Oceany Gdańsk Przymorze

Facebook


Kontakt

Gabinet kosmetyczny Gdańsk

Adres:ul. Obrońców Wybrzeża 9 lokal 7
Telefon:664 561 985

Gabinet kosmetyczny Włocławek

Adres: Włocławek, ul. Kaliska 78
Telefon:506 155 615

E-mail: kontakt@gabinet-violastudio.pl