Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe - Viola studio

Osocze bogatopłytkowe

Technika podawania osocza została opracowana w 2003 roku przez profesora Victora Garcia w Hiszpanii. Rozwinęła się na całym świecie, dając doskonałe efekty kliniczne w różnych jednostkach chorobowych oraz odmładzaniu skóry. Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w medycynie od ponad 20 lat, jednak dopiero od niedawna cieszy się dużym powodzeniem jako środek odmładzający skórę.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Jest to preparat krwiopochodny o zwiększonej ilości płytek krwi, które zawierają między innymi tzw. czynniki wzrostu biorące udział w naprawie tkanek po urazie. Udowodniono, że czynniki uwalniane z płytek krwi przyspieszają dzielenie, rozwój i podział komórek, stymulują komórki macierzyste oraz fibroblasty pobudzając tworzenie kolagenu. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych, tworzenie nowych naczyń krwionośnych i poprawę mikrokrążenia w tkankach. Osocze stymuluje napływ komórek macierzystych w miejsce wstrzyknięcia, pobudzając je do intensywnej regeneracji. Wprowadzone pod skórę rozpoczyna proces podobny do gojenia się ran, powodując, że skóra nabiera jędrności i elastyczności, poprawia się jej nawilżenie, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Osocze bogatopłytkowe jest stosowane w medycynie estetycznej w celu dostarczenia dodatkowej porcji zagęszczonych czynników wzrostu do miejsc, które potrzebują regeneracji i odmłodzenia. Zabieg daje długotrwałe efekty w rewitalizacji skóry.

Stosowanie osocza bogatopłytkowego jest w pełni bezpieczne i biokompatybilne (zgodne z organizmem pacjenta), ponieważ jest koncentratem płytek jego własnej krwi. Nie ma więc ryzyka nietolerancji, alergii i innych reakcji immunologicznych..

Wskazania:

- Skóra wymagająca odbudowy – zmęczona, wiotka, wysuszona
- Skóra z oznakami starzenia – zmarszczki, bruzdy
- Blizny, rozstępy
- Dla osób uczulonych na składniki preparatów wypełniających zmarszczki oraz mezokoktajle
- Po zabiegach medycyny estetycznej w celu przyspieszenia gojenia
- Łysienie

Przeciwskazania:

- Ciąża i laktacja
- Choroby nowotworowe
- Ostre zakażenia wirusowe
- Zakażenie wirusem HIV
- Ostre choroby wątroby i nerek
- Choroby autoimmunologiczne
- Stosowanie leków immunosupresyjnych
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Choroby naczyń krwionośnych
- Sklerodermia – choroba charakteryzująca się stwardnieniem skóry i tkanek
- Trądzik w fazie aktywnej
- Wirus opryszczki w fazie aktywnej
- Chorobowe zmiany skórne

Procedura zabiegu:

- Wywiad, zgoda na zabieg
- Nałożenie preparatu znieczulającego
- Pobranie krwi bezpośrednio przed zabiegiem
- Odwirowanie krwi w celu uzyskania osocza zawierającego płytki krwi
- Podanie osocza w miejsce zabiegu

Osocze wstrzykuje się śródskórnie, techniką mezoterapii igłowej lub stosuje się bezpośrednio na skórę w formie maski przyspieszając gojenie. Po zabiegu mogą występować siniaki, nierówności podskórne, zaczerwienienie, obrzęk, bolesność.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, jednak nie jest wskazane spożywanie alkoholu oraz środków przeciwbólowych do 24 godzin przed zabiegiem
Odstępy między zabiegami powinny wynosić 2-6 tygodni.
Liczba zabiegów w serii: 2-6
Czas trwania zabiegu: około 1 godziny

Ceny już od 300zł! Przejdź do cennikaGaleria

Gabinet kosmetyczny we Włocławku Gabinet kosmetyczny Kaliska Włocławek Gabinet kosmetyczny Osiedle Południe Włocławek Gabinet kosmetyczny Gdańsk Gabinet kosmetyczny w Gdańsku na Przymorzu Gabinet kosmetyczny Cztery Oceany Gdańsk Przymorze

Facebook


Kontakt

Gabinet kosmetyczny Gdańsk

Adres:ul. Obrońców Wybrzeża 9 lokal 7
Telefon:664 561 985

Gabinet kosmetyczny Włocławek

Adres: Włocławek, ul. Kaliska 78
Telefon:506 155 615

E-mail: kontakt@gabinet-violastudio.pl